Sport és fitneszVízisport

Tompson Dzhenni - csillag világ úszás

Úszás - egy csodálatos sport, amelyet minden nap nyit új bajnok, az emberek rendkívüli képességeit. Néhányan közülük előbb-utóbb lesz egy legenda miatt a számos eredményeket. Az egyik ilyen a sportolók - Velikaya Dzhenni Beth Thompson életéről és eredményeiről ami lesz szó ebben a cikkben.

Kezdete sport karrier

Jövő ismételt bajnok a rangos versenyen, ami történik csak négyévente egyszer - az olimpiai játékok, született egy kis amerikai város, Danvers (lakosság, az önkormányzat mintegy 30 ezer fő).

1973/02/26 évben - a születési dátum sportolók Thompson. Jenny gyermekkori volt egy nagyon aktív gyerek, így szülei észre energia és hajlandóság a lányok a sport, odaadta a klub „Sidardeyl” vissza Floridában. Jennifer ott dolgozott 7-12 év alatt edzője Nancy Brennan.

Amikor eljött az első jelentős eredmény a fiatal Thompson? Jenny, 1987-ben megnyerte a két érmet a Pan American Games, az „arany” a 50m feltérképezés és a „bronz” az úszni a 100m gyors.

Ezek a sikerek azonosított további szakosodása sportolók: elkezdett versenyezni más sportolók első csúszás és pillangó.

eredmények

Amerikai úszó Dzhenni Tompson pályafutása során nyert valószínűleg mindenféle érmet és címek. Meg kell jegyezni, hogy a fő eredményeket, ami elhozta számos olimpiai érmet, a sportoló mutatott része váltó csapatok. Az egyéni versenyben ő nyer sokkal kevesebb.

A „sport kiváló eredmények,” az első siker volt a 1992-es olimpián Barcelonában, ahol a relé 4 x 100 m vegyes váltó feltérképezés és 4 x 100 m győzelem a nemzeti csapat hozta Thompson. Jenny ezeken versenyek megkülönböztetni az „ezüst” a száz méteres csúszás.

Négy évvel később, egy hasonló esemény, de az Atlanta, sportoló nyert három „arany”, és mindent, ami a relé különböző távolságokra. Meg kell jegyezni, hogy az úszók egész pályájuk végre rövid távokon (50-200 m).

Az olimpiai játékok Sydneyben 2000-ben lett különösen sikeres amerikai. Piggy bank elért eredmények feltöltötte három aranyérmet a relé, valamint a „bronz” a száz méteres csúszás.

Az utolsó olimpia, amelyen részt vett J. Thompson, tartottak Athénban. Ott sportoló sikerült nyerni két ezüstérmet, és újra, mint egy relé része csapat.

Eltekintve diadalmas előadások nagy versenyek négy év, Jennifer lett 18-szoros világbajnok 11-szer, sikerült megnyerni az úgynevezett „Short Course”, és 7-szer - 50 méteres medencével.

Ugyanebben a lélegzetet a „legendák”

Dzhenni Tompson, amelynek képét köröztek minden média után számos érmet különböző nagy versenyeken, tartják az egyik legtöbbször kitüntetett sportolók történetében az olimpiai játékok. Az ő malacka tizenkét díjak: nyolc - „legmagasabb szintű”, 3 „ezüst” és 1 bronzérem.

Modern történelem ismeri a legrangosabb verseny mind a 11 sportoló, aki egyben a bajnokok több mint nyolcszor. Ki a több aranyérmet, megelőzve Thompson? Jenny ebben tisztelt lista rangsorolt kilencedik. Ez előtt ilyen nagy sportolók, mint Maykl Felps (14 győztes az olimpiai játékok), a híres tornász Larisa Latynina (10-szeres bajnok), Paavo Nurmi (finn futó, a legtöbb című sportoló, 9-szeres győztes az olimpiai játékok), úszó Mark Spitz ( azonos számú győzelmet, de kevesebb ezüstérmet az olimpia), Karl Lyuis (9 aranyérmet, 1 ezüst), síelő Born Deli (8 aranyérmet), német Birgit Fischer (8-szor bajnok) és a sport tornász Sava Cato, aki egyben a legtöbbször kitüntetett ázsiai idejére az olimpiai játékok (8 érem).

nyerő gépek

Dzhenni Tompson nem mutatott ilyen jó eredmények nélkül az állandó munka technikája pillangó és a nyúl. Bill Boomer, az edző dolgozik a sportoló, felfedi néhány titkát, hogy segítsen a legendás úszó, hogy mozgásuk gyorsabb és erősebb a stroke.

Elmondása szerint, az első dolog, amit meg kell figyelni - ez levegőt. Meg kell része a mozgás, anélkül, hogy elszakadna a ritmus, amely a szervezet működik. A következő pont - létrehozását az impulzus, amely lehetővé teszi, hogy minden mozdulat, hogy hosszú utat. A harmadik szempont - a hangsúly a kéz és a test. Ez annak köszönhető, hogy a fő munkát végeznek, és a lábak csak segít.

Az élet vége után karrierje

Dzhenni Tompson után röviddel az athéni olimpián befejezte végző professzionális szinten. Sok címmel sportolók válnak edzők, de az amerikai választott más utat. Ő 2006-ban kapott orvosi diplomát, és azóta dolgozott Bostonban altatóorvos. A sokoldalúság bajnok biztosan csak csodálni.

Copyright © 2018 hu.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.