Sport és fitneszAtlétika

Tornász Filatova Mariya Evgenevna: életrajz, a személyes élet és érdekes tények

A szovjet iskola művészi torna tartják az egyik legerősebb a világon. Különös figyelmet vonzza a női képviselői ennek az elegáns sport. Olga Korbut, Elena Mukhina Olga Bicherova, Natalia Shaposhnikova - a lista végtelen. A megkülönböztető jellemzője ezeknek tornász volt a kis méret, amely egyébként nem akadályozta őket, hogy bizonyítsák a bátorság és a bátorság előadás közben különböző sporteszközök.

Számos ilyen híres állványok és Maria Filatova - híres szovjet tornász, egy nő egy nagyon nehéz sors.

gyermekkor

A kis szibériai város Leninsk-Kuznetsky-ben alakult a huszadik század elején. A fő gazdagsága a város - a szén, és minden munka tevékenységet is ilyen vagy olyan módon társított termelés. Ez Filatovs egy igazi bányász családjának. Annak 19 július 1961-ben született a lány Maria, a jövőben csillag a Szovjetunió művészi torna.

Ez az első alkalom ebben a sportban az ötéves Mása hallotta az udvaron az ő barátnője. Ahhoz, hogy meggyőzni a szülőket, hogy küldjön neki egy részén Torna nem volt nehéz, az előny a Központi Kulturális Palota adott otthont a gyakorlat, én gyalog a háztól Filatov. És már az első verseny a hídon és a zsineg Mása nyert.

A jövőben egy csoportja alapképzés, ahol eredetileg jött, megosztott volt, és Filatov volt egy csoport Tatyany Ivanovny Ivanovoy, aki egyben az első edző a jövő bajnoka.

Az első sikerek

Miután osztályok Tatiana Ivanova Maria Filatov végbemegy csoport házastársak Mametevym, Ártatlan és Galina. Ők játszottak óriási szerepet a fejlesztés a fiatal Mary. Ez alatt állt útmutatást, mondta a hazai versenyeken, sikerült bejutnia az ifjúsági csapat a Szovjetunió. Abban a pillanatban Mása csak tizenhárom éves.

Két évvel később, 1976-ban, Mária debütált a felnőtt országos bajnoki torna. A bemutatkozó sikeres volt, és egy tizenöt éves lány volt a negyedik helyet az abszolút minden-körül, hogy a verseny, ami uralkodott akkoriban a női művészi torna, ez kiváló eredmény.

Debut Olimpia

Szintén 1976-ban a szovjet válogatott készül a fő sportesemény négyévente - az olimpiai játékok Montreal, Kanada. A kezdeti listáját versenyző az út Kanada Maria nem kapott. De az utóbbi edzések tudott bizonyítani az edzői stáb a Szovjetunió, hogy méltó helyet a fő csapat az országban.

Ahogy az idő megmutatta, az edzők nem hibázik az ő választása. A szovjet csapat, mint csillagok részeként művészi torna, mint Nelli Kim, Olga Korbut, Ljudmila Turishcheva, egy bonyolult küzdelem volt képes megelőzni a román válogatott, és nyerjen olimpiai aranyat. A nagy hozzájárulás a győzelmet a válogatott és tette tizenöt Filatova Mariya.

nehéz volt a személyes megjelenés Filatova versenyezni tapasztalt rivális a végén minden-körül fejezte be a kilencedik helyen végzett.

Búcsú Leninsk-Kuznetsky

Miután egy sikeres előadást a montreali olimpián Filatova Mariya határozottan jelölte ki a helyét a fő része a Szovjetunió női csapat torna. Jó előadások a hazai színtéren tarkított siker a világ legnagyobb versenyeken. Tehát, aktív sportoló volt a győzelem a csapat a verseny a világ és Európa-bajnokságokon és az arany az abszolút fölényét a világbajnokság, mellyel számos bajnokságok és kupák a Szovjetunió. És ennyi év Mary volt élete első mentorok - Ártatlan és Galina Mametevy.

Közeledik a fő sport esemény hazánkban - az olimpiai játékok 80 Moszkvában. Úgy döntöttek, hogy a lenini-Kuznyeck iskola torna költözött Moszkvába. De egy sor érthetetlen bürokratikus döntések vezettek ahhoz, hogy Maria Filatova kellett menni Fehéroroszország Minszkben.

A moszkvai olimpia

Mindezek a változások az élet vezettek arra a tényre, hogy az olimpiai játékok 1980-ban Filatova elő egy másik kocsi. Új mentor Mary lett híres fehérorosz szakértő Nikolai Miligulo adta a világnak torna Nellie Kim.

Tandem egy új edző hozta Mária a következő olimpiai aranyat, így a csapat a versenyt. Továbbá, ezek olimpiai játékok, és elhozta a személyes érem - Filatova Mariya Evgenevna, amelynek eredményeit már igen jelentős, bronzérmet nyert az egyenetlen bár a beszédek.

Befejezése a sport karrierje

De miután egy diadalmas teljesítmény a moszkvai olimpia sporteredmények tehetséges tornász hanyatlásnak indult. Voltak nem ismétlődő nyereség, mint például az ezüst az abszolút fölénye a világbajnokságot 1981-ben. De Mária maga tudta, hogy a kor a sportoló elég rövid, a torna. És miután a bajnokságot a Szovjetunió 1982-ben, ahol befejezte 9. abszolút bajnokságot, Maria úgy dönt, hogy elhagyja a nagy sport. Abban az időben még csak 21 éves.

Magánélete

Már él Minszk, Mary találkozott Aleksandrom Kurbatovym is, hogy a múltban a sport tornász. Befejezése után a sport karrierje, Alexander volt elfoglalva, akrobatika, dolgozott cirkuszi akrobata.

1986-ban, Mária és Alexander összeházasodtak. Egy évvel később, az ifjú volt egy lánya, hogy szülei nevű Sasha. A jövőben Alexander járt a nyomában a szülők, és aktívan részt vesz a torna, meglehetősen sikeresen fellépett a junior szinten. Ő nyerte az állami bajnokságot, míg ha Kurbatov család élt az Egyesült Államokban. Azonban a pályaválasztás a hivatásos sportolók Alexandra nem működött, és ő lett edző, koreográfus.

Élet után sport karrierje

1984-ben Filatova Mariya, sport életrajz, amely tekinthető a cikk, ő végezte el Novokuznetsk Pedagógiai Intézet, „a gyerekek az edző.” Egy ideig Mária és férje dolgozott a minszki cirkusz, sőt Maria végre egy önálló program teeter táblák.

A szülési szabadság után törődni a gyermek Mária családját meghívták Észak-Írország a munkát a szerződés szerint a nemzeti csapat az ország. Észak-Írország az Kurbatov család 4 évig élt, 1992-1996. Ezt követte egy meghívást az Egyesült Államokban, mint az edzés. Van Kurbatov család telepedett le a városban a Rochester, New York államban. Itt tornász Filatova Mariya férjével kezdett dolgozni a gyermekek edzők, egyre saját torna-csoport.

hazatérés

Annak ellenére, hogy meglehetősen sikeres élet külföldön, főként a vágy Mária visszatért szülőföldjére Leninsk-Kuznetsky. A probléma merül fel, ahol senki sem várt.

Él az Egyesült Államokban egy zöld kártya, Filatova Maria nem volt joga, hogy megkapja az orosz útlevelet. Minden alkalommal, él az Egyesült Államokban, ő próbált az orosz állampolgárságot. Ez egy ördögi kör: megszerezni állampolgárság Filatov kellett volna megjelenni Oroszországban, de hogy a vízum nélküli orosz dokumentumok lehetetlen volt. Megpróbálja megszerezni az orosz állampolgárságot az egyszerűsített rendszer speciális szolgáltatások az ország nem jártak sikerrel. Maria kapott választ a migrációs szolgálat, amelynek szolgáltatásait a Haza nem egy erős érv megszerzésére orosz állampolgárságot.

Annak ellenére, hogy a hivatalos tagadás, Filatova Maria még nem hagyta el a kísérletet, és a visszatérés. Írt egy levelet, hogy az orosz elnök V. V. Putinu, ami az érveket a jogot, hogy tartózkodjon az Oroszország területén legálisan. A harc Maria csatlakozott olyan híres emberek, mint a kormányzó a Kemerovo régió Aman Tuleyev, az olimpiai bajnok kötöttfogás birkózás Alexander Karelin és sok más ismert politikus és a sport csillagai hazánkban. Ennek eredményeként igazságszolgáltatást: március 24, 2015 a kezében a kormányzó a Kemerovo régió Aman Tuleyev Maria Filatova kapott orosz útlevél. Ő is elnyerte a „Díszpolgára Kemerovo régióban.”

Jelenleg Filatova Mariya Evgenevna, életrajz, amely már bemutatták a figyelmet a cikk, férjével együtt Aleksandrom Kurbatovym él és dolgozik szülőföldjén Leninsk-Kuznetsky, a sport iskola névadója az első Mária edző Innocent Ivanovics Mameteva. És kétségtelen, hogy ez lesz nem sok idő, és látni fogjuk, ez a pár diákok nagy versenyek torna.

Copyright © 2018 hu.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.