Sport és fitneszAtlétika

Atlétika az olimpián: rúdugrás, kalapácsvetés, relé, futás gátfutás

Atlétika olimpián szerepelt Athénban 1896. Ez volt az első játék ma. És azóta mindig bemutatni a programokban a sport fórumok minden 4 évben.

Csak a férfiak

Az első modern olimpián atlétikai bemutatták néhány ábra - futás, ugrások és a magasság, súlylökő és diszkosz. Legtöbbjük kitűnt képviselői az Egyesült Államokban. Csak sikerült megnyerni a versenyt az angol Edwin Flack 800 és 1500 méter, és a maraton volt az első görög - Spyridon Louis. Ezután már játszott 12 készlet érmet, közülük 9 nyerte az amerikaiak.

Első alkalommal atlétikai olimpián volt egy kizárólag férfiak előjoga. A nők, hogy vegyenek részt a hivatalos versenyeken nem megengedett. Ez a helyzet egészen 1928. Csak az idei Games Amszterdam voltak nőknél.

Tehát először nő vett részt a IX nyári olimpia: a női 100 és 800 méter, relé 4 100, magasugrás és diszkoszvetés.

kalapács hómarók

Kalapácsvetés az első alkalom a történelemben a programban szereplő II Olimpia Párizsban 1900-ban. Aztán a verseny jött 5 sportolók a két ország - az Egyesült Államokban és Svédországban. Ennek eredményeként a teljes dobogóra került az amerikai sportolók. Dzhon Flenagan nyerte a pontszám 51 méter és 1 cm. Ez volt az első olimpiai rekord a kalapácsvetés.

Break a hegemónia az amerikaiak az olimpián csak 1928-ban ír Pat O Callaghan. 1960-ban Rómában az első alkalom, hogy győzelmet aratott szovjet atléta Vasily Rudenko küldött kerek 67 méter és 10 centiméter. Ennek eredményeként a legtöbb aranyérmet az olimpián ebben a sportágban nyertek csak a szovjet és az amerikai sportolók - a 7. Ötször legyőzte a magyarokat, akik szintén sikerült létrehozni egy jó iskola ebben a sportban, kétszer ír és egy német, finn, lengyel, japán és szlovének. Ma, a jelenlegi olimpiai bajnok a fegyelem kalapácsvetés férfiak - egy tadzsik Dilshod Nazarov. Az eredmény lenyűgöző: 78 méter és 68 centiméter.

Világrekordot kalapácsvetés tartjuk 30 éve. 1986 óta senki sem tudja felülmúlni az eredményeket a szovjet atléta Yuriya Sedyh, elküldte a kalapács 86 méter és 74 centiméter.

rúdugró

Mint már említettük, 1896-ban APSK tartott az első a modern történelemben az olimpiai játékok. Rúdugrás már programját. A versenyben részt vett 5 sportolók - amerikai 2. és 3. a görög. Ennek eredményeként, a tulajdonosok csak bronz ment a verseny, ő Evangelos Damaskos. Azt vetettük alá léc magassága 2 méter 60 centiméter. Az első olimpiai bajnok - az Egyesült Államok képviselője a Wells Hoyt repült a magassága 3 méter 30 centiméter.

Azóta a rúdugrás a programban szereplő valamennyi Diákolimpia. Számos kiváló blúz és között szovjet és az orosz sport iskola.

A 80 sport labda felhúzott Sergey Bubka és Rodion Gataullin. Az utolsó után a Szovjetunió lett szószólója Oroszország, és Bubka - a válogatott Ukrajna. Eredmény Szergej, az úton, eddig senki sem sikerült túlszárnyalni. 1994-ben a verseny az olasz Sestriere sportoló vett a bárban, a 6 méter 14 centiméter. Ezt a rekordot tartjuk 22 éve. Visszafogott őt és az olimpia. Rúdugrás fegyelem lett az arany 1988-ban Szöulban. Pályája során megállapított 35 világrekordot.

A nők még mindig nem eredményez meghaladta a szabadban orosz nő Eleny Isinbaevoy. Planck 5 méter 6 cm, ezért lépett 2009 augusztusában a színpadon a Golden League Zürich, még nem vetették alá senki. Ez volt a 27. világrekord.

a relé

Vegyes váltó az olimpián először be 1908-ban. A verseny került megrendezésre Londonban.

Összesen 7 csapat vett részt. Sostoyazaniya értelmében állt az a tény, hogy az első két szakaszban a sportolók fut 200 méterre, a harmadik - 400, és az utolsó - 800 méter. Csapat versenyzett párban, a nyertesek azonnal elment a döntőben az olimpiai játékok.

Az aranyérmet a fegyelem a „vegyes váltó” eredményeként elleni harc Magyarországon, Németországban és az Egyesült Államokban. Az amerikaiak megtartották távolság 3 perc 29,4 másodperc, és megnyerte a versenyt. Íme nevei bajnokok - Nathaniel Cartmell, Dzhon Teylor, William Hamilton Melvin Sheppard. A németek fordult ezüst a magyar válogatott - bronzérmet.

futó gátfutás

100 Méter gát - az egyik az olimpiai atlétika tudományágak. A legutóbbi játékok Londonban 2016-ban A verseny került megrendezésre a nők csak. Férfi vett részt a parttól 110 méterre.

Az egész szezonban ez a fajta program fenntartását a hegemónia amerikai sportolók. De az olimpia engedtek csak három résztvevő. Volt egy csodálatos történet, és minden - szezon vezetője, egy sportoló az USA Kendra Harrison, nem feleltek meg az amerikai választást. De ugyanakkor, amikor csak 3 hét után a sikertelen teljesítmény, eltörte a világrekordot, előtte tarts közel 30 éve. Versenyeken Londonban, ő legyőzte a száz méteres gátfutás 12,2 másodperc.

A játékok maguk jöttek 48 sportoló, aki osztották hat versenyt. Az eredmények szerint az első lépéseket a következő körben már volt sportolók az Egyesült Államok, Belgium, Finnország, Kanada, a Bahamák, az Egyesült Királyságban, Németországban, Norvégiában, Jamaica, Puerto Rico, Fehéroroszország, Nigéria, és Franciaországban.

A rajongóink a legemlékezetesebb teljesítményt fehéroroszok Alina Talai. Az előzetes verseny jött a második helyre a pontszám 12,74 másodperc.

Ha az elődöntőben ő mutatta az időben, majd újra lehet tudni, hogy a második helyre. De a sportoló végre sokkal rosszabb. Rohant a távot 13,66 másodperc, és jött a célba utoljára.

A döntősök voltak sportolók az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Németországban, a Bahamák és Kanadában. Mint szakértők előre, atlétika az olimpiai játékok vált a korona fegyelem az amerikaiak, mert ez a fajta program, az összes érmet ment nekik. Olimpiai bajnok lett Brianna Rollins, aminek eredményeként 12,48 másodperc.

A hármasugrás

A hármas ugrás a londoni olimpia versenyek tartottak a férfiak és nők egyaránt. 48 résztvevő versenyzett érmek körében erős az emberiség felének. A döntősök minősítette csak 12. Közülük - képviselői az USA, Kína, Kolumbia, Portugália, Guyana, Kuba, Mexikó, Franciaország és Lengyelország. Sok döntőbe nem ez volt az első olimpiai játékok. Hármasugrás volt egy másik előny az amerikai sportolók.

Az utolsó, az eredmény 17 méter 86 centiméter lett a győztes amerikai Christian Taylor, Silver fordult honfitársa Uilla Kleya, bronz - a kínai Dun Binya.

érem állása

Atlétika az olimpián hagyományosan hozza a nemzeti csapat a legtöbb érmet. Csak az utolsó játékok Rio 47 db érmet már játszottak.

Legfőképpen érmet nyert amerikai atléta - 13 arany, 10 ezüst és 9 bronz. 6 győzelem kenyaiak és Jamaica sportolók.