Sport és fitneszKosárlabda

Antipova Svetlana - egy tehetséges kosaras

Antipova Svetlana egy profi kosárlabdázó, aki ismert szerte a világon. Ez védő pályafutása szerzett sok klub és nemzetközi győzelmet. Ő tett nagy hozzájárulását a fejlesztési női kosárlabda Oroszországban.

Az első lépés a sport

Antipova Svetlana (akkor Zabolueva) született augusztus 20, 1966 Mytishchi. A lány nem különböznek társaiktól, kivéve a magas növekedést. Ez hála neki kezdte, hogy vegyenek részt a kosárlabda a középiskolában. Svetlana, mint a gyermek álmodott a karrier a műkorcsolya. Azt akarta, hogy lovagolni a jégen elegáns ruha. De abban az időben szülővárosában nem volt az Ice Palace műkorcsolya tanulságokat.

Talán ez a jobb, mert akkor nem lenne hazánkban nem volt ilyen tehetséges védő, mint Antipova Svetlana. Sportoló szeretettel emlékeztet az első edző Jelena Mihajlovnu Tarasov. Ez volt ő, aki megtanította Svetlana alapvető technikákat kosárlabda és tanított a lánynak, hogy a kemény munka.

Kezdete szakmai karrier

A 13 éves, Svetlana vált játék a csapat Mytischi. Antipova tehetség annyira nyilvánvaló volt, hogy az első versenyen az ő neves szakemberek számos kosárlabda csapat. Aztán lett a játékos a kosárlabda csapat „CSKA”. De a válogatott a Szovjetunió, az akkori csapat edzője Leonid Jachmenev ez nem okozott.

Csak azután, hogy lemond egy új edző Yevgeny Gomelsky kezdett meghívja ezt a tehetséges kosaras a soraiban a nemzeti csapatban. Antipova Svetlana fiatal korban ismert volt, hogy az egész ország. Egy ilyen siker ért el, köszönhetően a munka. Semmilyen körülmények között nem zavarhatja őt a szeretett sport.

At Eb

Az első siker várta Svetlana 1989-ben az Európa-bajnokság Várna. Az egész bajnokságot mutatott következetesen magas szintű szakmaiság. De a legjobb játék a sportolók volt az utolsó csatát a csapat Csehszlovákiában. A fináléban 12 pontot szerzett, és egy nagy hozzájárulás a győzelmet a nemzeti csapat az Európa-bajnokságon. Svetlana Antipova a verseny egy szimbolikus csapat.

A szünet pályafutása visszatérés profi sport

Miután megnyerte a nemzetközi verseny Svetlana Antipova házas kosaras Sergei Antipov. 1990-ben lánya Anastasia született, hogy a pár. De hamarosan a házassága felbomlott. Sportoló gyorsan eltávolodott a szállítási és visszatért professzionális sport.

Ezen védő az Eb volt az 5. pontozási a csapatban. A legjobb meccs Svetlana megrendezésre ismét az utolsó, szerzett 14 pontot. Csapatunk legyőzte a jugoszláv csapat pontszáma 97:84. Miután ez az esemény, az ország kezdett egy nehéz idő. Nehézségek befolyásolja a finanszírozás sport. Az olimpia Barcelona CIS csapat játszott alatt egy fehér zászlót. Senki sem számított rá, hogy nagy győzelmet. A legsúlyosabb a női kosárlabda csapata bizonyult elődöntőben ellen sportolók az Egyesült Államokban. Minden szakértő a sport adta a győzelmet az amerikai csapat. De ennek ellenére, az orosz csapat nyerte, majd a végső magabiztosan verte a kínai csapat pontszáma 76:66.

Svetlana Antipov (olimpiai bajnok) a félig ellen USA tartott a 28 percnyi játékidő. Ez a siker az olimpián eddig maradt a memóriában az orosz kosárlabda rajongók. Antipov után a történelmi győzelem elnyerte a címet a Tisztelet Master of Sports.

Az összeomlás a bajnok csapat

A sikeres olimpia legerősebb csapat szétesett. Egy egyéves európai bajnokság női kosárlabda csapata a 7. helyen. A sportolók rakták minden játék, de a veszteség erős játékosok tettek érződnek.

A bajnoki Oroszország volt az egyértelmű kedvenc kosárlabda csapat „CSKA”, amely már régóta támogatja a Svetlana Antipova. Ez Moszkva csapat megnyerte a bajnokságot Oroszország 1992-től 1997.

Olimpia egy hiba, és megfelel leendő férje

Az olimpiai játékok tartott 1996-ban a híres kosárlabdázó Antipova játszott csak egy játék. A mérkőzés Japán elleni, megkapta egy boka sérülés. Az orosz nemzeti csapat a tornára került az 5. helyen. Svetlana Antipova, kosárlabda, melyek mindig is kérdés az élet, az olimpián találkoztak szerelem - Sergey Belov. A játékok Atlanta, ő az edzője a férfi kosárlabda csapata. Egy évvel később, a szerelmesek kezdett együtt élni.

Folytatás karrier

Svetlana részt vett a selejtező mérkőzések Európa Bajnokságra, ahol a válogatott nyerte meg a második helyet, és bement a döntő tornára, ami történt Magyarországon. Ez a mi női kosárlabda csapata nyerte a 6. helyen, a győztes csak 4 játékok közül 8. Az EB, lezajlott a következő évben a csapat együtt Antipova járt nagyobb sikerrel. A kvalifikációs torna, ő úgy véli az első helyet a csoportban. És a bajnokságban, a nemzetközi ezüstérmes csapatunk, elvesztése csak 2 játékok - mind az amerikai női válogatott.

A bajnoki Oroszország női kosárlabda csapat „CSKA” nyerte meg a bronzérmet a 1999. Ezután Antipova elment a csapat „Dynamo”. Ugyanebben az évben Belov hagyta, hogy edzője a klub „Ural - Grade”. 2006-tól 2008-ig a poszt az elnök a klub. Svetlana is ment az Ural férje után. Ott osztottak földet, és épített egy házat. Sergey és Svetlana éltek együtt 17 boldog évet. 70 éves élettartam Szergej Belov meghalt.

Svetlana Antipova, életrajz, amely kifejlesztette sikeresen végére Pályafutását vett egy coaching munkát. Ez védő tett nagy hozzájárulás a fejlődés női kosárlabda. Minden lement a sportág történetének Oroszországban.

Copyright © 2018 hu.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.