Sport és fitnessKosárlabda

Alexei Shved - a Philadelphia Sixers ígéretes játékosa

Alexei Shved egy orosz kosárlabda, aki az NBA-ban játszik a Philadelphia Sixers csapatában. A 2010/2011-es orosz bajnokság leghaladóbb résztvevője. Ő a 2011-es Európa-bajnokság és a 2012-es olimpia bronzérmének tulajdonosa. Ez a cikk rövid életrajzát írja le.

gyermekkor

Alexey Shved (fotó alább) 1988-ban született Belgorodban. A fiú iskolai éveken belül kosárlabdázni kezdett. Az első edzője a saját apja volt.

Korai karrier

"Burevestnik" - ez a csapat neve, amelyre Alexey Shved játszott. A kosárlabda csak egy szezont töltött itt. Aztán ott voltak a "Conti", a "Khimki" és a "CSKA" csapatok. A 2009-2010-es szezon végéig a fiatalembert bérelték a moszkvai "Dynamo" -ból.

NBA

2010-ben Alex Shved vett részt a tervezetben. A kosárlabdázót azonban nem választotta sem az 1., sem a 2. fordulóban.

2012 közepén az Associated Press beszámolt arról, hogy a sportoló a CSKA Moszkvából visszavonul és három évig szerződést köt a BC "Minnesota Timberwolves" -el. Az ügylet összege körülbelül 10 millió dollár volt. Néhány nappal később hivatalosan költözött a klubba.

A 2012/2013-as szezonban a Timberwolves vezetőinek nagy része sérült, ezért Alex Shved több mint 20 percet játszott a játékban. Hamarosan kulcsszerepet játszott. Már hetedik mérkőzésén a sportoló fél órára 16 pontot ért el, és 3 lehallgatást, 4 lepattanót és 5 segitséget adott. A kilencedik mérkőzésen új személyes rekordot állított fel - 22 pont 33 perc alatt. Alexei lett a negyedik orosz az NBA-ban, és legalább 20 pontot szerzett a játékért.

Dupla-dupla

A 2012 vége fontos eseménynek számított a cikk hőse számára. Alexei Shved tette meg első "kettős dupla" karrierjét (12 segéd, 12 pont). Ez történt egy meccsen a "Oklahoma" bajnoki csapat vezető csapata ellen. 2013-ban a svéd átlagosan 5 segített és 11 pontot szerzett a játék 28 percében. Alexei teljesítménye a főbb őr Rubio visszaszerzésével összefüggésben esett vissza, aki felépült a sérülésből.

A szezon vége 2012/2013

Ennek eredményeképpen a svéd befejezte a szezont az alábbi mutatókkal: 23,5 percnyi játék után 3,7 átigazolt és 8,6 pontot szerzett. Bár a találati arány nem volt túl magas - 37,2%. Továbbá a sportoló dupla dupla dupla volt a szezonban. A Nyugat-konferencián a Minnesota csak a 12. helyen végzett (51 vereség és 31 győzelem), ami megakadályozta neki, hogy belépjen a rájátszásban. Bár januárban több győzelmet aratott a csapat, mint a veszteségek (16-15). A játék romlása Andrei Kirilenko és Kevin Love sérüléseivel, valamint a Rubio instabil teljesítményével volt összefüggésben.

Egyezzen meg az összes csillaggal

2013 elején Svédország részt vett a növekvő kosárlabda játékosok játékában. A "Match of All Stars" keretén belül tartották. A sportoló körülbelül 18 percet töltött a bíróságon, sikerült 4 segített és 12 pontot szerzett. A csapat svédek 163: 135 ponttal nyertek. Korábban csak Kirilenko vett részt ilyen NBA mérkőzéseken.

"Philadelphia Sixers"

Az offseasonben, Alexei Shved háromoldalú üzletkötés eredményeként kereskedett a "Minnesota" -ból a "Philadelphia Sixers" -be. A cikk hőse a Luke Mba-val együtt ment. És az ellenkező irányba, a vezetés úgy döntött, hogy elküldi a csatár Tadeus Yang-t. És a "Minnesota" "Cleveland" -tól Anthony Bennett és Andrew Wiggins továbbhaladtak.

Meg kell jegyezni, hogy Alexey sebességi képességei minden bizonnyal igényesek lesznek az új csapatban. Megfelelő kitartással a helyet, ha nem a fő, akkor az első tartalék játékos. És már 20 perces időt biztosít a pályán. Ráadásul a svéd jó tapasztalattal és hibákkal foglalkozik. És a "Philadelphia" körülményei oly módon fejlődtek ki, hogy sportolónknak egyszerűen 100% -ot kell adnia. Ilyen körülmények között a csapat szerkezetátalakítása és a szerződéses kötelezettségek jelentik. Abban a pillanatban, Alexey folytatja a "Philadelphia" játékot, és jó eredményeket mutat a meccsről a mérkőzésre.