Sport és fitneszAtlétika

A híres orosz tornász Alexei Nemov: életrajz és a karrier a sportban

Alexei Nemov - tornász, aki az egyik legismertebb orosz sportolók. Karrierje során ő lett a négyszeres olimpiai bajnok, nyert ötször a világbajnokságon. Miután visszavonult a versenyzéstől vette fel újságírás.

Életrajza sportoló

Alexei Nemov, melynek fotók láthatók ebben a cikkben, született 1976. május egy kisvárosban Barashevo az húzódik. Hamarosan ő és édesanyja költözött Togliatti.

Hat éve, a jövő olimpiai bajnok volt a torna csoport, melynek házigazdája a neves edző Irina Shestakova. Hat hónappal később jött egy másik tanár - Pavel Denisov.

Annak ellenére, hogy a jó koordináció mozgások, fiatal Nemov nem dicsekedhet jó fizikum, így hamarosan át egy másik edző - Evgeniyu Nikolko. Hogy képes volt felismerni igazi tehetség Alexis.

Nemov nagyon nehéz volt, hogy összekapcsolják az intenzív képzés és az iskolai. Mivel a gyakori hiányzások és a gyenge tanulmányi teljesítmény, kénytelen volt változtatni néhány középiskolákban.

Sport karrier

Ez az első alkalom a Nemov beszélni kezdett 1989-ben, amikor 13 éves tornász elsöprő győzelmet az ifjúsági bajnokságot a Szovjetunióban. Azóta Alex vált rendszeres résztvevője a különböző nemzetközi versenyeken, ahol megnyerte többször nemcsak az egyes eseményeket, hanem az összetettben.

World Cup 94 Dortmundban tornász aranyérmet nyert a csapat verseny, és egy évvel később Alexander Nemov nyerte a boltozat a világbajnokságon sabae.

Az olimpián, Atlantában, a sportoló ment állapotának egyik verseny kedvencek, amelyek csak arra vár érmet. És reméli, edzők és szurkolók valóra több, mint a teljes. Alexei Nemov Atlantában sikerült nyerni hat érmet, köztük két aranyat - A csapatban esemény boltozat.

Sikeresen működő mezholimpiysky időszakban az orosz tornász ment Sydney vitathatatlan kedvence. És ő megerősítette, az ő állapota ragyogóan, ismét egyre kétszeres olimpiai bajnok - a minden-körül, és a gyakorlatok a mezőnybe. Emellett aranyérmet Sidnee Aleksey megnyert egy ezüst és három bronz.

Nemov beszéde a 2004-es athéni olimpián, emlékeztek elsősorban botrány. Miután a beszéd, egy orosz a bárban, ahol végre egy nagyon bonyolult elemeket, a bírók tedd túl alacsony értékelést. Rajongók a közönség nagyon dühösek, tiltakozott hangosan felszisszent, és ordít, amíg Alexey Nemov személyesen jött ki hozzájuk, és kérte a nyugodt.

Ennek eredményeként ez a botrány tornász kissé emelt átlagos minősítés, de még mindig maradt anélkül, hogy érmet. Továbbá, az incidens után, már vannak változások a rendszer torna előadások értékelése bírók.

Az élet nem sport

Befejezése után a sport karrierje Alexei Nemov folytató állami tevékenység. 2000-ben került elő a rangot őrnagy. Ex-tornász aktívan részt vesz az újságírás, és 2013-ben nevezték ki főszerkesztője a „nagy sport” magazin.

Nemov elvette a jó barát Galina. A Sydney-i olimpia, szült egy fiút, aki tiszteletére nevezték el a híres apa.