Hírek és TársadalomKultúra

Olimpiai érmek - a sportoló karrierjének koronája

A legtöbb sportolók olimpiai érméi - kivéve a labdarúgókat és a profi boxereket - a legmagasabb elismerés a tehetségüknek, a karrier koronájának, amelyre a legtöbbjük egész életüket keresi. A design és a megjelenés mindig nagyobb figyelmet kapott, sokan régóta nemcsak sportolók, hanem közönséges rajongók emlékezetében is maradtak.

Mint tudják, az olimpiai érmek csak a XIX. Század végén a sportversenyek újjáéledésével jelentek meg. 1894-ben, két évvel az athéni játékok előtt külön döntést hoztak a győztes és a nyertesek elnyerésére, míg az aranynak meg kellett felelnie az első helynek, az ezüsttől a másodikig, a bronz pedig a harmadikig.

Ugyanezen kongresszus döntése szerint az aranyérmek és az ezüstérmek 925-ös ezüstből készültek . Ráadásul, a második helyezéssel ellentétben, 6 gramm tiszta aranyat kellett lefedni. A harmadik helyet elfoglaló sportolóknak minőségi bronz érmet kellett kapniuk.

Az első olimpiai érmek, amelyeket a francia J. Chaplin tervezett, egyik oldalról Zeus képét a győzelem istennője, Nicky, másrészt a görög akropolisz a felirattal, amely szerint tulajdonosa az olimpiai játékok győztese. Az Athén-1896-ban negyvenhárom díjat nyertek, egy medál súlya csak negyvenhét gramm volt.

Az olimpiai érmek, amelyekről a játékok előtti egy évvel nyilvánosságra kerülnek, rendszerint közvetlenül kapcsolódnak azon ország hagyományaihoz, ahol ezek a versenyek tartottak. A megjelenésüknek nincsenek egységes követelményei, sok a tervezőtől és a szervezőktől függ. Még formájuk sem mindig jelentett köröt. Például 1900-ban díjakat készítettek apró téglalapok formájában, amelyek oldalán Nick és ugyanazt az Akropolyt ábrázolták.

1960-ig az olimpiai érmeket közvetlenül a kezekbe adták, de Rómában először bronz láncoltak. Ettől a pillanattól kezdve a díjátadó ünnepség egyre ünnepélyesebbé és gyönyörűvé vált, és a sportolók mellkasára elnyerte a díjakat. 38 év után az érmek megjelentek egy extra szemmel, amelyben a szalagot levágták. Ez a hagyomány ma is folytatódik.

Az olimpiai érmek, a győztes és a nyereményalapúak díjazása mellett, magukban foglalják P. de Coubertin híres rendjét is. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság legmagasabb díját, és azoknak a sportolóknak és tisztviselőknek ítélik oda, akik jelentősen hozzájárultak az olimpiai mozgalom fejlődéséhez . A sport hierarchiában ezt a díjat az aranyérménél még magasabb rangúnak tekintik .

Az olimpiai érmeket ünnepélyes légkörben ítélik oda, míg a győztes ország himnusza mindig hangzik, és lobogója emelkedik. Az a személy, aki ezt a díjat kapja, örökre megmarad egy generációjának kiemelkedő sportolójának, egy olyan embernek, aki legyőzte magát.

Copyright © 2018 hu.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.