Sport és fitneszOutdoor Sport

Orosz síelő Sergei Shiryaev: életrajz és eredmények

Orosz síiskola gazdag híres nevek és egyikük - Sergey Shiryaev. Olimpián résztvevő Vancouver telt nehéz pályának, amely tartalmazza mind a sikerek és botrányok, de folyamatosan bizonyították professzionális szinten.

korai karrier

Sergey Yurevich Shiryaev született február 8, 1983, valamint iskolai lett hivatásszerűen foglalkozó síelés. Mint diák, 18 éves, a fiatal orosz indult, hogy részt vegyenek az orosz versenyek, ahol, miután nyert két év tapasztalat az előadások, elkezdett rendszeresen be az első tízbe.

2005-ben meghívást kapott, hogy játsszon a nemzeti csapatban, és az első verseny kiderült, hogy meglehetősen sikeres Sergey - Innsbruck, Ausztria, a verseny 30 km oroszok 8-án. Novemberben az ugyanabban az évben Finnországban Shiryaev először a dobogóra, megnyerte a „Silver” a devyatikilometrovoy távolság, és egy hónappal később megnyerte az aranyérmet az olasz pályán Dobbiaco, megnyerte a versenyt, 15 km-re.

nemzetközi sikerek

De annak ellenére, hogy a siker, az oroszok a téli olimpiai játékokon, Torinóban nem kap jelenléte miatt tapasztaltabb csapattársai. Annak ellenére, hogy a mulasztás ilyen fontos kezdet, Sergey Shiryaev tűzte ki, hogy a következő olimpián, a 2006. évre 7-szer emelkedő talapzaton, amelyből 4 alkalommal - egy aranyérmet. A következő szezon kezdődött két győzelemmel a síelőket - Cavalese és Davos.

Februárban a staféta az ő listája eredmények Shiryaev hozzá egy másik, és egy fenomenális kivitelben. Beszéd az utolsó szakaszban, a lemaradás a több mint 30 másodpercig nem volt probléma az oroszok - a célvonalon Sergey „hozta” a versenyző 0,7 másodperc, ami egy érzés, és lett egy élő legenda az orosz csapat. Azonban az öröm hamarosan beárnyékolta a sportoló kellemetlen hírek Nemzetközi Szövetsége ski sport.

Dopping és kizárjuk

2007 márciusában, a Doppingellenes cég a mintában talált „A” Szergej tiltott kábítószer-eritropoetin, hamarosan megerősítette a nyitó és a második minta a sportoló. Eredményeit követően az ülésen a bizottság Sergey Shiryaev kapott két évre felfüggesztette. A bejelentés után az orosz fél végzett saját vizsgálatot, ami az azonosított hiba edzők oroszok - Anatolij Chepalova és Alexander Bazaychenko. Megsértése a coaching a két szakértő voltak zárva a dolgozó csapat több éve.

Kísérlet, hogy visszatérjen az elit

Sergey Shiryaev nem adta fel az álmát megy az olimpia, és miután csak két héttel a dopping kizárás volt a győztes a verseny 10 kilométerre a francia Metabefe. Mindössze egy év az orosz tudta bizonyítani, hogy képes felvenni a versenyt az érmek versenyeken minden szinten, és már küldött az edzők a téli olimpia Vancouverben. Azonban a sportoló nem tudott elindulni a világ főbb kap a dobogón: részt vesz a két faj (15 km freestyle és a maratoni 50 km), Szergej nem jutott be a relé Oroszország négy, így az álom érmet.

Annak ellenére, hogy a visszaesés, Sergey Shiryaev, az első interjú az olimpia után, azt mondta, arra számít, hogy érmet nyerni az otthoni torna Szocsiban 2014-ben. Szavai síelő azonnal elkezdte megerősíteni a sikeres nemzeti, kontinentális és világbajnokságon. A 2010-es év után az olimpiai játékok, aktív sportoló ismét volt 7 érmet, ebből három - a legmagasabb színvonalon. Jövőre Shiryaev töltött még hatékonyabb, bár alacsonyabb szinten. Gyakran kapok csak az európai és az orosz versenyek, a síelő 5 alkalommal győztes, és négy - a győztes a verseny.

Annak ellenére, hogy stabil zavoovyvanie díjat, az állam az oroszok romlani kezdett, és a következő két szezonban Sergey Shiryaev, síelő, egészen a közelmúltig tartották a kedvenc bármely faj, szinte nincsenek győztesek, csak háromszor volt a második, és újra - a harmadik. Edzők remélte, hogy ez a válság meg fogja változtatni a sikeres hullám sportoló, de csak most került be a legjobb tíz 2014, az év az oroszok, figyelembe 10. helyen az osztrák maraton elején a szezon, és 2015-ben, részt vesz a két faj volt, távolítani a nemzeti csapat, ahol a tapasztalt Shiryaev tolta a sikeresebb fiatal sportolók. Később Szergej járt csak nemzeti, valamint az amatőr versenyeken, ahol gyakran úgy hívták, mint egy mester a sport nemzetközi osztály, és felkéri a mai napig.