Sport és fitneszAtlétika

Műkorcsolyázó Kerrigan Nensi: életrajz és a karrier a sportban

Nancy Kerrigan - ismert amerikai műkorcsolyázó. Egy két győztes a téli olimpia, nyert két érmet világbajnokságon és megnyerte a US Open. Mivel a intrikák a nemzeti csapat támadta meg őt, amely hatással lehet nemcsak a sportos karrier, hanem az általános egészségi állapot.

életrajzi adatokat

Kerrigan Nensi 1969-ben született, egy amerikai kisvárosban Woburn, Massachusetts államban. Lány először próbálja a korcsolyát, és elkezdte őket 6 év. Két évvel később, kezdte, hogy vegyenek részt a képzés műkorcsolya, és 9 éves az első alkalommal nyerte meg a gyerekek versenyt.

Az első edző a jövő bajnoka volt Teresa Martin. Amikor Nancy 16 éves volt, ez lett az új edző Denise Morris, aki hamarosan helyébe Mária és Ivy Skotvold. Ez edzés párhuzamosan Kerrigan maradt, amíg a végén az ő sport karrierje.

1987-ben, Kerrigan Nensi hangosan nyilvánította magát a junior bajnokságot. 18 éves műkorcsolyázó nyert csak 4 hely, de kénytelen beszélni magáról vezető szakértők a sport. 4 éven belül, Nancy nyerte bronz, a US Open. Ez az eredmény lehetővé tette, hogy részt vegyen a World Cup, ahol Kerrigan ismét a harmadik.

Az olimpia-90 Albertville deszkás megmutatta az egyik legjobb programok és megérdemelten nyerte meg a bronzérmet.

A támadás a sportoló

Mielőtt az olimpia-94 volt az egyik legismertebb incidensek a korcsolyatörténelemben. A jogot, hogy a verseny az Egyesült Államokban versenyzett Nancy Kerrigan és Tonya Harding. Az utóbbi, szeretnének megszabadulni egy rivális lett részese az összeesküvésnek.

Shane Stent az utasítást kapta, hogy megtámadják Nancy és break lábát. Finding sportoló Detroitban a támadó ellopta, és ütött egy gumibot combján Nancy Kerrigan. A támadás olyan váratlan volt, hogy senki sem tudta megállítani őt.

Szerencsére a sportolók, az minden volt, csak súlyosan sérült. Ez az eset váltott ki elég botrány az amerikai és a világ műkorcsolya. A sors iróniája, Tonya Harding sikerült elkerülni a büntetést, és még végre az olimpián, ahol nyert csak a nyolcadik helyen eredményeként.

Kihagyott sérülés miatt ez a US Open, korcsolyázó mindig van együtt ő elkövető a nemzeti csapat hazája. Kerrigan Nensi volt képes teljes mértékben helyreállítani formája és ezüstérmet nyert az olimpiai játékok Lillehammer, a második csak egy ukrán Oksana Baiul.

Magánélete

Befejezése után a sport karrierje, Nancy házas sport ügynök és szült három gyermeket: Matthew, Brian és Nicole. A család él az amerikai város Linfield.

Kerrigan Nensi nem egyedül a műkorcsolya. Ő örömmel elfogadta a meghívást, hogy vegyenek részt a különböző versenyeken, mint például a „Ice War” és a „Champions on Ice”.

Volt műkorcsolyázó vezeti saját sport felszerelés, valamint szolgáló kommentátora különböző versenyeken. Kerrigan a szerzője a tankönyv a szakterületen műkorcsolya „Artistry on Ice”. 2004-ben Nancy lépett az amerikai Hall of műkorcsolya.

Copyright © 2018 hu.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.